Čestitku povodom novogodišnjih praznika i dodjele „Zlatne plakete bonitetne izvrsnosti“, direktorici Zavoda, Dr Nermani Mehić-Basara, uručio je, u ime svih članova novoformiranog Sindikata medicinskih sestara/tehničara Zavoda za bolesti ovisnosti Kantona Sarajevo, predsjednik Elvir Omerović, dipl. medic. tehničar.
Direktorica se najtoplije zahvalila na ukazanom povjerenju i zaželila svima sretnu i berićetnu nastupajuću godinu.
Sadržaj teksta čestitke najbolje govori o odnosu menadžmenta i navedenog sindikata, te ga objavljujemo u cjelosti.
Plaketa zlatne bonitetne izvrsnosti 2020
Internacionalna Agencija za ocjenu uspješnosti poslovanja javnih ustanova, CompanyWall Bussines, dodijelila je Zavodu za bolesti ovisnosti Kantona Sarajevo „PLAKETU ZLATNE BONITETNE IZVRSNOSTI“, koju dodjeljuje najkonkurentnijim kompanijama na teritoriji Slovenije, Hrvatske, Srbije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine, za odlična poslovna postignuća koja su ostvarena u kontinuitetu, tri godine za redom, čime se dokazuje financijska stabilnost, stiče povjerenje poslovnih partnera i potencijal preuzimanja liderske pozicije na tržištu.
Ovaj zlatni simbol bonitetne izvrsnosti dodatno nam daje poticaj za opredjeljenost Zavoda ka unapređenju znanja i vještina, organizacione strukture i poslovanja ustanove, s ciljem dostizanja najvišeg nivoa sigurnosti i kvaliteta zdravstvene usluge za naše pacijente.
Nagrada je dodijeljena 30.12.2020. godine.
Javni oglas za prijem u radni odnos na neodređeno vrijeme
11.08.2021.
Odluka o dopuni i izmjeni Odluke o poništenju dijela konkursa broj 0202-1655/20 od 31.12.2020. godine.
10.02.2021.
Liste uspješnih kandidata
Lista uspješnih kandidata – magistar farmacije
Lista uspješnih kandidata – doktor medicine
Lista uspješnih kandidata – medicinska sestra tehničar
05.02.2021
Rezultati pismenih ispita
Rezultati pismenog ispita – Magistar farmacije
Rezultati pismenog ispita – Doktor medicine
Rezultati pismenog ispita – Medcinska sestra tehničar
02.02.2021.
Javni konkurs za izbor doktora medicine za dodjelu specijalizacija
Interna edukacija 29.10.2020.
Uspostavljen novi kontejner za trijažu pacijenata i posjetilaca Zavoda
Od 24.07. 2020. godine u funkciji je kontejner za trijažu koji je obezbjeđen od strane UNDP FDD Projekat za odgovor na COVID-19.
Zamjenom posojećeg šatora za trijažu koji je bio postavljen od strane Civilne zaštite Kantona Sarajevo, za klimatizirani kontejner poboljšali su se uslovi za trijažu pacijenata, kako i uslovi rada našeg osoblja.
Javni oglas za prijem u radni odnos u trajanju od 1 godine
16.07.2021.
Odluka o poništenju dijela konkursa 0202-1655-20 od 31.12.2020. godine
29.06.2020.
Lista uspješnih kandidata – medicinska sestra/tehničar
Lista uspješnih kandidata – higijeničarka
23.06.2020.
Obavještenje komisije
Dopuna liste kandidata za poziciju 1. Medicinska sestra/tehničar
22.06.2020.
Obavještenje komisije o pismenom i usmenom ispitu
Liste kandidata
Za poziciju 1. Medcinska sestra/tehničar
Za poziciju 2. Higijeničarka
CERTIFIKAT BONITETNE IZVRSNOSTI ZA 2019. godinu
Želimo obavijestiti sve naše partnere i prijatelje da je, naša ustanova 02.04.2020. godine, JU ZAVOD ZA BOLESTI OVISNOSTI KANTONA SARAJEVO dobila CERTIFIKAT BONITETNE IZVRSNOSTI ZA 2019. god. , od britanske internacionalne kompanije CompanyWall d.o.o., kojom se potvrđuje „da je poslovni subjekt u grupi firmi s najboljom bonitetnom ocjenom u Bosni i Hercegovini“, Bonitetna ocjena AA+ za 2019. godinu, što znači da smo u vrhu bonitetne izvrsnosti (u privitku).
Ova vijest nas je svakako obradovala kao i sve naše prijatelje i poslovne partnere, s obzirom da naša ustanova njeguje tradiciju poboljšanja kvaliteta usluga u zdravstvu, a što dokazuje i AKAZ akreditacija koju imamo od 2018. godine.
Budući da ste Vi, svojim dosadašnjim radom, iskazali značajne empatije za djelatnost kojom se Zavod bavi, želja nam je da ovu radosnu vijest podijelimo s Vama.
Javni konkurs za izbor doktora medicine za dodjelu specijalizacija
1. Kongres medicinskih sestara i tehničara u Federaciji Bosne i Hercegovine sa međunarodnim učešćem, Tuzla 06-08.12.2019 godine
Na 1. Kongresu medicinskih sestara i tehničara u Federaciji Bosne i Hercegovine sa međunarodnim učešćem, koji se održao u Tuzli od 06 do 08.12.2019 godine, ispred naše ustanove učešće su uzeli Magbula Grabovica mr. zdravstvene njege i terapije, Elvir Omerović dipl. medicinski tehničar, Lejla Šabanović dipl. medicinska sestra i Muamer Šehić dipl. medicinski tehničar sa stručnim radovima: „Upravljanje rizicima u zdravstvenoj njezi“ i „Zdravstvena njega ovisnika o psihoaktivnim supstancama“.
Nakon svečanog otvaranja 1. Kongresa medicinskih sestara i tehničara, prelazeći na radni dio Kongresa održan je okrugli sto, gdje se razgovaralo o temama: „ Položaj medicinske sestre u Bosni i Hercegovini“ i „ Odlasci medicinskog osoblja iz Bosne i Hercegovine“.
Također smo imali priliku poslušati izlaganja kolega i kolegica širom Bosne i Hercegovine, kao i zemalja regiona.
Nakon stručnih predavanja, učesnici Kongresa su učestvovali u radionicima na temu kardiopulmonalne reanimacije.
Pored navedenog Kongres je bio i idealna prilika za razmjenu svakodnevih iskustava iz prakse, te uspostavljanja novih poznanstava i uzajamne saradnje.



















