Čestitka vrijedna pažnje

Čestitku povodom novogodišnjih praznika i dodjele „Zlatne plakete bonitetne izvrsnosti“, direktorici Zavoda, Dr Nermani Mehić-Basara, uručio je, u ime svih članova novoformiranog Sindikata medicinskih sestara/tehničara Zavoda za bolesti ovisnosti Kantona Sarajevo, predsjednik Elvir Omerović, dipl. medic. tehničar.
Direktorica se najtoplije zahvalila na ukazanom povjerenju i zaželila svima sretnu i berićetnu nastupajuću godinu.
Sadržaj teksta čestitke najbolje govori o odnosu menadžmenta i navedenog sindikata, te ga objavljujemo u cjelosti.

Plaketa zlatne bonitetne izvrsnosti 2020

Internacionalna Agencija za  ocjenu uspješnosti poslovanja javnih ustanova, CompanyWall Bussines, dodijelila je Zavodu za bolesti ovisnosti  Kantona Sarajevo „PLAKETU ZLATNE BONITETNE IZVRSNOSTI“, koju dodjeljuje najkonkurentnijim kompanijama na teritoriji Slovenije, Hrvatske, Srbije, Crne Gore i Bosne i Hercegovine, za odlična poslovna postignuća koja su ostvarena u kontinuitetu,  tri godine za redom, čime se dokazuje financijska stabilnost, stiče povjerenje poslovnih partnera i potencijal preuzimanja liderske pozicije na tržištu.

Ovaj zlatni simbol bonitetne izvrsnosti dodatno nam daje poticaj za opredjeljenost Zavoda ka unapređenju znanja i vještina, organizacione strukture i  poslovanja  ustanove, s ciljem  dostizanja najvišeg nivoa sigurnosti i kvaliteta  zdravstvene usluge za naše pacijente.

Nagrada je dodijeljena 30.12.2020. godine.

Javni oglas za prijem u radni odnos na neodređeno vrijeme

11.08.2021.
Odluka o dopuni i izmjeni Odluke o poništenju dijela konkursa broj 0202-1655/20 od 31.12.2020. godine. 

10.02.2021.

Liste uspješnih kandidata

Lista uspješnih kandidata – magistar farmacije

Lista uspješnih kandidata – doktor medicine

Lista uspješnih kandidata – medicinska sestra tehničar

05.02.2021

Rezultati pismenih ispita

Rezultati pismenog ispita – Magistar farmacije
Rezultati pismenog ispita – Doktor medicine
Rezultati pismenog ispita – Medcinska sestra tehničar

02.02.2021.

Obavještenje komisije o pismenom dijelu ispita

Poslovnik o radu komisije

Javni oglas za prijem u radni odnos u trajanju od 1 godine

16.07.2021.
Odluka o poništenju dijela konkursa 0202-1655-20 od 31.12.2020. godine

29.06.2020.
Lista uspješnih kandidata – medicinska sestra/tehničar
Lista uspješnih kandidata – higijeničarka

23.06.2020.
Obavještenje komisije
Dopuna liste kandidata za poziciju 1. Medicinska sestra/tehničar

22.06.2020.
Obavještenje komisije o pismenom i usmenom ispitu

Liste kandidata
Za poziciju 1. Medcinska sestra/tehničar
Za poziciju 2. Higijeničarka


Poslovnik o radu komisije

CERTIFIKAT BONITETNE IZVRSNOSTI ZA 2019. godinu

Želimo obavijestiti sve naše partnere i prijatelje da je,  naša ustanova 02.04.2020. godine, JU ZAVOD ZA BOLESTI OVISNOSTI KANTONA SARAJEVO  dobila  CERTIFIKAT BONITETNE IZVRSNOSTI ZA 2019. god. , od britanske internacionalne kompanije  CompanyWall d.o.o., kojom se potvrđuje „da je poslovni subjekt u grupi firmi s najboljom bonitetnom ocjenom u Bosni i Hercegovini“, Bonitetna ocjena AA+ za 2019. godinu, što znači da smo u vrhu bonitetne izvrsnosti (u privitku).

Ova vijest nas je svakako obradovala kao i sve naše prijatelje i poslovne partnere, s obzirom da naša ustanova  njeguje tradiciju  poboljšanja kvaliteta usluga u zdravstvu, a što dokazuje i AKAZ akreditacija koju imamo od 2018. godine.

Budući  da ste Vi, svojim dosadašnjim radom, iskazali značajne  empatije za djelatnost kojom se Zavod bavi,  želja nam je da ovu radosnu vijest podijelimo s Vama.

1. Kongres medicinskih sestara i tehničara u Federaciji Bosne i Hercegovine sa međunarodnim učešćem, Tuzla 06-08.12.2019 godine

Na 1. Kongresu medicinskih sestara i tehničara u Federaciji Bosne i Hercegovine sa međunarodnim učešćem, koji se održao u Tuzli od 06 do 08.12.2019 godine, ispred naše ustanove učešće su uzeli Magbula Grabovica mr. zdravstvene njege i terapije, Elvir Omerović dipl. medicinski tehničar, Lejla Šabanović dipl. medicinska sestra i Muamer Šehić dipl. medicinski tehničar sa stručnim radovima: „Upravljanje rizicima u zdravstvenoj njezi“ i „Zdravstvena njega ovisnika o psihoaktivnim supstancama“.

Nakon svečanog otvaranja 1. Kongresa medicinskih sestara i tehničara, prelazeći na radni dio Kongresa održan je okrugli sto, gdje se razgovaralo o temama: „ Položaj medicinske sestre u Bosni i Hercegovini“ i „ Odlasci medicinskog osoblja iz Bosne i Hercegovine“.

Također  smo imali priliku poslušati izlaganja kolega i kolegica širom Bosne i Hercegovine, kao i zemalja regiona.

Nakon stručnih predavanja, učesnici Kongresa su učestvovali u radionicima na temu kardiopulmonalne reanimacije.

Pored navedenog Kongres je bio i idealna prilika za razmjenu svakodnevih iskustava iz prakse, te uspostavljanja novih poznanstava i uzajamne saradnje.